Новата покупка на Манчестър Сити Уилфред Бони класира Кот д’Ивоар на полуфинал за Купата на Африканските нации с два гола за успеха с 3:1 над Алжир в последния четвъртфинал на турнира. Така в сряда, 4 февруари, от 21:00 часа „слоновете” ще срещнат ДР Конго в първия полуфинал на турнира. На стадиона в Малабо, Екваториална Гвинея, алжирците започнаха по-силно и удар на Брахими бе отклонен, а при добавката Судани би право във вратаря. Макс Градел, който вкара чудесен гол срещу Камерун, отново опита отдалеч, но този път прати малко покрай гредата. После десният бек на ПСЖ Серж Орие засече с глава центриране от пряк свободен удар, но топката срещна дясната греда. Две минути по-късно обаче Градел достави отлично центриране отдясно, Бони се измъкна от засадата и с глава плъзна в левия ъгъл за 1:0.