Звездата на домакините ЛеБрон Джеймс завърши с 23 точки, 9 борби и 7 асистенции и ще играе в плейофите за трофея за пета поредна година, информира БТА.

Джеймс се завърна в "Кливлънд" през лятото след четири успешни сезона в "Маями" и помогна на тима да стигне до финала за първи път след 2007 година.

Джей Ар Смит допринесе с 18 точки и 10 борби, а Тристан Томпсън добави 16 точки и 11 борби. Гардът Кайри Ирвинг, който пропусна предишните два мача заради травма на коляното, завърши с 16 точки, а центърът Тимофей Мозгов се отличи с 14 точки и 7 борби и стана първият руснак, който ще играе за титлата в НБА.

Със 17 точки Джеф Тийгю беше най-резултатен за гостите, които бяха с най-добри показатели на Изток в редовния сезон. Пол Мислап добави 16 точки и 10 борби, но това не беше достатъчно.

"Кливлънд" реши мача до голяма степен още през първото полувреме, като на почивката водеше с 59:42.

Финалната серия за титлата стартира на 4 юни.