Вратарят Джанлуиджи Буфон се превърна в герой, а с 10 човека Ювентус излъга 1:0 Лион и постигна първа победа на френска земя в настоящия формат на Шампионската лига.   По този начин „Старата госпожа” остана на първото място в група „Н” с актив от 7 точки, колкото има и Севиля, нанесъл загуба на Ивайло Петев в дебюта му в групите на Шампионската лига – като треньор на Динамо Загреб.   Лион бе загубил само един от 15-те си мача на своя нов стадион и спечелил 12. Отборът на Бруно Женесио приветства завръщането на голаджията Александър Лаказет след отсъствие от пет седмици.     Ювентус, който беше без своя талисман – защитника Джорджо Киелини, заради проблем с бедрото, бе спечелил последните си пет мача, като допусна само един гол в тях. Алегри не можеше да разчита още на Марио Манджукич, Даниеле Ругани, Марко Пяца и Квадво Асамоа.   Юве имаше превъзходство в притежанието на топката от началото, докато Лион предпочиташе да играе на контри. Игуаин пробва далечен удар в началото, прелетял над напречната греда.   А комична ситуация се разигра, когато Кедира попречи на Бонучи да се разпише. Последният застана на пътя на топката в наказателното поле и сякаш игра с ръка, а германският национал поиска дузпа!   Лион застраши вратата на Буфон в 14-ата минута, когато дебютантът в ШЛ Муктар Диакаби (19-годишен) не улучи ъгъла, пазен от опитния вратар.   На другата врата Антони Лопес трябваше да вади удар от малък ъгъл на Игуаин в 25-ата минута.   Бонучи не успя да излъже рефера в 35-ата минута, когато при статично положение събори Диакаби без топка. Шимон Марчиняк от Полша и неговите асистенти обаче следяха внимателно събитията в наказателното поле и отсъдиха дузпа. Но завърналият се наскоро от Александър Лаказет не успя да преодолее железния Джанлуиджи Буфон, който усети ъгъла.   38-годишният вратар спаси първата си дузпа в Шампионската лига от май 2003 г.