Решаваща в срещата се оказа третата четвърт, спечелена от "Тъндър" с 13 точки разлика. Уестбрук завърши с 32 точки, 13 борби и 12 асистенции, а съотборникът му Стивън Адамс добави 12 точки и овладя 10 борби.

В битката между лидерите в в Източната конференция "Кливланд Кавалиърс" се наложи над "Торонто Раптърс" със 116:112 в зала "Еър Канада Сентър".

В хода на последната четвърт предимството на "Кливланд" достигна 15 точки, но "Торонто" успя да го съкрати до края и дори имаше шансове да изравни резултата. ЛеБрон Джеймс вкара 34 точки за победителите, а Кевин Лав - 28 точки и 14 борби. За "Торонто" най-резултатен стана ДеМар ДеРозан с 31 т. "Кливланд Кавалиърс" прекъсна серия от три поражения.

В Оукланд домакините от "Голдън Стейт Уориърс" разгромиха "Индиана Пейсърс" със 142:106. Невероятен мач изигра Клейс Томпсън - автор на 60 точки.

Другата звезда на "воините" Стеф Къри завърши с "дабъл-дабъл" - 13 точки и 11 асистенции.