Левски 2014 приключи сезона с 20-та загуба

20 април 2017 | Източник: Novsport
“Сините“ загубиха от Ямбол
Левски 2014 завърши сезона със седма поредна загуба. В последния кръг от редовния сезон тимът на Мануел Марков отстъпи като гост на Ямбол с 81-93 и приключи участието си в НБЛ, тъй като завърши на последно девето място. Това беше ясно още два кръга преди края, когато варненци изпревариха столичани за място в осмицата. Ямболии прекъснаха серията от три поредни загуби, но приключват редовния сезон осми със 7-17. „Сините“, които разчитаха голяма част от сезона на млади играчи, имат 5 победи. В плейофите Ямбол ще срещне първия Лукойл Академик.   Ямбол започна по-силно мача и поведе с 16-5 в първия период. Левски пропусна доста стрелби и още в началото на мача допусна двуцифрен пасив. Гостите подобриха игра от средата на втория период като свалиха под 10 точки разликата при 28-37,но Ямбол отново взе нещата в свои ръце и на почивката дръпна с 16 точки след слаба защита на съперника. Тимът на Мануел Марков започна второто полувреме със серия 8-2 и отново свали изоставане до 10 точки. Постепенно обаче Ямбол се върна в игра и вдигна над 20 точки преднина, но Левски се бореше до последно.
Стани фен във Facebook

АНКЕТИ

16 Август 2017

Кой трябва да спечели наградата на УЕФА за най-добър футболист в Европа през миналия сезон 2016/2017?