Лео Меси: 1/2-финал е минимумът от нашия план
Нападателят на аржентинския национален отбор по футбол Лионел Меси смята, че южноамериканският тим е постигнал минимума с класирането си на 1/2-финал.
"Класирахме се на полуфинал и изпълнихме минимумът от нашия план. Срещу Белгия бяхме отбор повече от всякога. Да, не създадохме много положения, но не дадохме шанс и на съперника. Не допуснахме гол, защото защитниците ни направиха страхотен мач. Най-добър играч на мача стана Гонсало Игуаин, но смятам, че всеки в нашия отбор може да получи този приз", коментира Меси, цитиран от "Sky Sports".
Гонсало Игуаин отбеляза единственото попадение в мача, който класира Аржентина на 1/2-финал.