"Класирахме се на полуфинал и изпълнихме минимумът от нашия план. Срещу Белгия бяхме отбор повече от всякога. Да, не създадохме много положения, но не дадохме шанс и на съперника. Не допуснахме гол, защото защитниците ни направиха страхотен мач. Най-добър играч на мача стана Гонсало Игуаин, но смятам, че всеки в нашия отбор може да получи този приз", коментира Меси, цитиран от "Sky Sports".

Гонсало Игуаин отбеляза единственото попадение в мача, който класира Аржентина на 1/2-финал.