"Сините" са глобени и с общо 9000 лв. заради хвърлени предмети, нерегламентирано използване на пиротехнически изделия и нанесен удар на длъжностно лице.

След двубоя от 6-ия кръг на "А" група агитката на "Левски" стигна до сблъсъци с полицията, при които като оръжия бяха използвани дори патерици. В един момент от сектора полетя цяла редица със седалки. Преди това от агитката към терена полетяха множество бомби и димки, информира Фокус.

"За хвърлени предмети на основание чл.37, ал.1, т. 4, б. А –предложение 2- ДК наказва ПФК "Левски"  с имуществена санкция в размер на 2000 лева.

За нерегламентирано използване на пиротехнически изделия, на основание чл.37, ал.1, т.22 – ДК наказва ПФК "Левски" с имуществена санкция в размер на 2000 лева.

За нанесен удар на служебно лице, на основание чл.37, ал.1, т.7, буква б/ и във връзка с чл. 16, ал. 2, ДК налага наказание на ПФК "Левски"  София - лишаване от домакинство за 2 срещи иимуществена санкция в размер на 5000 лева.
Grigor 
За нанесени сериозни щети на градски стадион Ловеч на основание чл.37, ал.1, т.21 наказанието "лишаване от домакинство" се заменя със забрана за игра пред публика.

ДК задължава ПФК "Левски" да възстанови щетите нанесени от феновете им на стадион "Градски" гр. Ловеч съобразно чл. 38 от ДП",
се казва в доклада на БФС.