Най-добрият български боксьор Кубрат Пулев изригна срещу Владимир Кличко заради отлагането на мача между двамата. Украинецът избяга от срещата на 6 септември заради контузия. Пулев за пореден път заяви, че Влад е здрав и се страхува от евентуален допинг тест.«За мен е важно по време на подготовката той да даде допинг проба. Най-малкото е лице на антидопингова кампания. Мен за 10 дни ме провериха 3 пъти. Продължавам да настоявам правилата да бъдат еднакви за всички, коментира Кобрата в интервю пред World Boxing News. - Ако украинецът не позволи да бъде контролиран по време на подготовката си за мача за мен това означава, че със сигурност взима забранени стимуланти. Щом е чист защо да не даде допинг проба? Защо се опитва да прави хората на глупаци и че не разбират игрите му? Освен това той няма реална контузия, просто не е подготвен за мач с мен.”БездействиеБългаринът изригна и срещу бездействието на Световната боксова федерация, която позволява на Кличко дълго време да отлага срещата си с българина. «Ако се имат за сериозна федерация, каквато всъщност са, те трябва да му поставят ултиматум - или да играе, или да оваканти световната титла на IBF. Чакам вече две години за този мач. Аз съм официален претендент и съм в правото си да играя за тази титла, обясни Пулев. - Не мога да разбера има ли правила изобщо в световния бокс и те важат ли за Владимир Кличко? Кличко ли е шеф на IBF? Ли пък е началник на световната антидопингова агенция? Защо той не дава допинг-проби преди мач? И докога ще чакам аз мач за тази титла?” РеакцияПодготвям се много сериозно, а накрая се гаврят с труда ми, каза още Кобрата.«Превърнаха спорта ни в политика, в сфера на долни игри и манипулации. Те диктуват правилата и всички се съобразяват с тях. До кога Кличко ще се подиграва с боксьорите, с феновете на бокса и със самият спорт”, завърши ядосаният Кубрат.