Дидие Дрогба можеше да даде аванс на Челси още в 4-та минута, но пропусна. Затова пък младата надежда на английския футбол Тио Уолкът даде аванс на артилеристите в 18-та минута, разписвайки се от воле.
Флоран Малуда тресна страничния стълб в 22-та минута, но все пак успя да намери мрежата 11 минути след това - 1:1 в 33-та минута.
Четири минути по-късно Никола Анелка изпусна да вкара втори гол за Челси. След почивката "сините" от Лондон също бяха по-добрият тим на терена. Реферът Мартин Аткинсън не даде дузпа в тяхна полза за игра с ръка на Микаел Силвестър.
В 84-та минута Дидие Дрогба бе изведен в чудесна позиция от Франк Лампард, преодоля вратаря Лукаш Фабиански и търкулна коженото кълбо в празната врата - 2:1 и Челси е финалист. За трофея възпитаниците на Гус Хидинк ще срещнат победителя от втория полуфинал - Манчестър Юнайтед - Евертън, който е утре, също на Уембли.