Юношеският национален отбор по баскетбол претърпя тежко поражение на старта на Европейското първенство, Дивизия А, в Латвия. Тимът на домакините показа, че наистина ще са един от най-силните тази година, и победи България с 85:57. Утре в 14 часа България играе втори мач от група С, срещу Италия. По-рано днес, италианците отстъпиха с 61:88 на Испания. Всичко в играта на латвийците вървеше по ноти, като този състав демонстрира наученото през сезона в Националната лига на страната, където игра заедно цяла година. Българският отбор бе тотално смачкан в подкошието, видимо изоставайки ръстово. След по-равностойна първа четвъртина, във втората Латвия вече започна да материализира предимствата си, и на почивката водеше с 51:37. За цялото второ полувреме, България отбеляза само 22 точки, а домакините зарадваха и феновете в залата, със забивки и бързи атаки. Огромният брой борби в нападение за Латвия бяха страхотно оръжие за прибалтийците, а впечатляващи показатели домакините записаха и при асистенциите и чадърите. Най-добре за България се представи Александър Везенков, завършил с 24 точки и 17 борби. По 9 точки добавиха Румен Василев и Ангел Пейчинов. За домакините с 16 точки и 11 борби приключи Анжейс Пасечникс, а 15 и 11 имаше Кристапс Пуорзингис.