Балкан (Ботевград) направи решителна крачка към втора поредна титла от Националната баскетболна лига.

Ботевградчани победиха с убедителното 87:64 Черноморец (Бургас) и по този начин поведоха с 2:0 победи във финалната серия на баскетболния ни шампионат.

Серията се играе във формат от три победи в пет мача, като още четвъртък Балкан ще има възможност да узакони втората си поредна титла в новата зала "Арена Бургас".

Днес успехът на шампионите дойде по убедителен начин, с основната заслуга на Мануел Суарес.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Чилийският национал бе над всички с 25-те си точки, като успя да повтори силното си представяне от първия мач, когато вкара с точка повече.

Още в първата четвърт домакините поведоха с 11 точки, а когато на полувреме резултатът бе 41:24 в полза на Балкан, вече бе ясно, че интрига в мача няма.

Черноморец все пак спечели третата част, но само с две точки разлика и това не подобри особено ситуацията за бургазлии, които в крайна сметка загубиха мача с 23 пункта разлика.

Надеждите на Черноморец в дебютния за клуба финал е, че с победа в Бургас ще успят да удължат тази финална серия.