ЦСКА (Москва) е новият шампион на баскетболната Евролигата, след победа на финала срещу Анадолу Ефес (Турция) с 91:83 (44:42).

Отборът от руската столица печели короната на Европа за осми път, като за последно армейците взеха трофея през 2016 г. Финалът бе в залата във Витория, столицата на провинцията на баските.

След първата четвърт разликата бе 9 точки в полза на ЦСКА, но турците отвърнаха на удара във втората част и преди почивката между полувремената авансът на армейците бе само 2 точки.

До края обаче обрати нямаше, като московският гранд успяваше да държи съперника на дистанция от 3-5 точки. В края тя се вдигна до 8.

Най-резултатни за победителите бяха Кори Хигинс и Уил Клайбърн с по 20 точки.

За Анадолу над всички отново бе Шейн Ларкин с 29 точки, а дабъл-дабъл записа Брайънт Дънстън с 13 точки и 10 борби.

Миналогодишният шампион Реал Мадрид е трети след победа над Фенербахче с 94:75 в мача за бронза.