Беки Хамон стана първата жена в историята, ръководила отбор в НБА - територия, запазена за мъже.

Дългогодишната асистентка в щаба на Сан Антонио Спърс пое мача на своя тим, след като в средата на втората четвърт бе отстранен легендарният Грег Попович. Треньорът на Спърс бе изгонен за бурната си реакция и влизане на игрището след спорно съдийско решение.

"Ти", посочи само към Хамон наставникът, напускайки терена. И Беки пое ръководството на отбора до края на мача.

Съперникът обаче не бе в настроение за подаръци на историческия за дамата ден. Той бе шампионът Лос Анджелис Лейкърс, воден от ЛеБрон Джеймс, който също имаше специална вечер - навръх 36-ия му рожден ден. Краля наниза 26 точки за домакините и отбеляза мач №1000 поред, в който завършва с двуцифрен актив.

Лейкърс спечели със 121:107, на Джеймс намери похвални думи за събитието на вечерта.

"Очевидно това е история, голяма работа - каза ЛеБрон. - Поздравления за Беки и за нашата лига."

Другите резултати в НБА от тази нощ:

Бруклин - Атланта 145:141 (33 т. за Кевин Дюрант от победителите)

Маями - Милуоки 119:108 (26 точки, 13 борби, 10 асистенции за Янис Антетокумпо от гостите, 26 т. за Горан Драгич от победителите)

Бостън - Мемфис 126:107 (42 т. за Джейлън Браун от Селтикс)

Далас - Шарлът 99:118 (едва 12 т. в 24 игрови минути за Лука Дончич от домакините)

ЛА Клипърс - Портланд 128:105 (28 т. за Кауай Ленард от Клипърс).