Шарл Леклер ще стартира от първа позиция в утрешната Гран при на Франция във Формула 1.

Той се възполза максимално от отборната тактика на Ферари и спечели своя седми полпозишън от началото на сезона.

Скудерията имаше възможността да жертва Карлос Сайнц, който да даде въздушна струя на Леклер след излизането от шикана и в двете обиколки в третата част на сесията за място, което бе изпълнено перфектно от испанеца. Самият той ще стартира от дъното на колоната утре заради използването на допълнителни компоненти в своята задвижваща система в рамките на уикенда във Франция.

Самият Леклер успя да постигне време от 1:30.872, като той е единственият пилот от началото на уикенда на "Пол Рикар", който успя да слезе под 1:31 за обиколка. Втори на стартовата решетка утре ще бъде миналогодишният победител и лидер в класирането Макс Верстапен, който бе с 0.304 секунди по-бавен от Леклер.

"Направих страхотна обиколка - заяви след финала Леклер. - Цял уикенд имах проблеми да събера трите сектора в една чиста обиколка, но накрая успях и искам да благодаря на Карлос за помощта, това беше страхотна екипна работа."

Гран при на Франция, 12-и кръг от сезона във Формула 1, започва утре в 16:00 часа българско време.