Състезанието на годината във Формула 1 бе в неделя в Унгария, където се случи кажи-речи всичко, което може да се види в рамките на един старт от този спорт.

Победата в крайна сметка отиде за Естебан Окон от отбора на "Алпин Рено", негова първа в кариерата. Втори остана четирикратният световен шампион Себастиан Фетел с "Астън Мартин", а трети - Люис Хамилтън ("Мерцедес"), който е актуалният първенец.

Но около полунощ драмата продължи, след като Фетел бе дисквалифициран. Причината - недостатъчно гориво в колата му след финала.

При проверката на ФИА в автомобила на Фетел са били открити само 300 мл гориво, а според правилника, в нея трябва да има поне литър след финала на Гран при.

Мистерията остава, а тимът подаде жалба. Шефът на "Астън Мартин" Отмар Шафнауер коментира, че в болида има 1,44 литра бензин и отборът е в състояние да го докаже.

Апелът ще бъде разгледан днес, преди окончателно да се реши остава ли на второ място Фетел или е отстранен от класирането в Унгария.

Ако се случи второто, преднината на Люис Хамилтън пред Макс Верстапен в генералното класиране от 6 ще стане 8 точки, тъй като британецът автоматично става втори в Гран при на "Хунгароринг".