„Рафа доминацията“ на клей кортовете в Барселона продължава с пълна сила, а днес седемкратният шампион си осигури място на полуфиналите, записвайки две победи за един ден - първо със 7-6(2), 6-2 срещу Беноа Пер, а след това с 6-3, 6-0 срещу Алберт Рамос. Мачът с Пер започна с изненадваща преднина от 3-1 гейма за французина, но Рафа бързо върна пробива пасив, а в последвалия тайбрек спечели шест поредни разигравания, след като преди това изоставаше с 1-2 точки. Втората част започна равностойно, но при 2-2 Надал отново проби, в следващия гейм отрази брейкбол, при 4-2 отново спечели подаването на противника си, а след това не трепна, сервирайки за победата. Срещу Рамос седемкратният шампион срещна далеч по-малко трудности, след като пое инициативата още от самото мача и до неговия край имаше предимство по абсолютно всеки показател, печелейки последните седем гейма на двубоя. След днешния ден Рафа увеличи серията си в Барселона на общо 37 поредни победи, последните 17 от които без дори да загуби сет. Следващото препятствие пред Надал ще се определи от сблъсъка между Томи Робреди и Милош Раонич, които играят в момента. По-рано днес канадецът се наложи с 6-2, 7-6(6) над Ернест Гулбис, а испанецът записа първата си победа срещу тенисист от Топ 10 на света от две години насам след успех с 3-6 7-6(5) 6-3 срещу Томаш Бердих. Филип Колшрайбер също си осигури място на полуфиналите, след като спечели доиграването на мача си с Мартин Клижан, измъквайки победата с 1-6, 7-6(2), 7-6(5), а във втората среща за деня съперникът му Томаш Белучи не излезе на корта поради контузия. Противник на германеца ще е Николас Алмагро, отстранил по-рано днес Хуан Монако в типичен двубой между двама клей корт специалист и завършил 6-3, 7-5 в полза на испанеца, пише tenniskafe.com.