Рома се препъна в гостуването на Сампдория от 8-ия кръг на Серия А и за първи път този сезон не успя да се разпише в калчото за 0:0 на „Луиджи Ферарис”. Поглед към таблицата сочеше, че това е сблъсък между третия и втория в таблицата, като „моряците” дори нямаха поражение след първите 7 кръга, а Рома бе само с едно в скандалния мач с Ювентус. Двубоят бе по-специален за двама играчи на Самп – Стефано Окака и Алесио Романьоли, които се изправяха срещу родния си клуб. Възможност за Адем Ляич бе провалена от неправилно вдигнат флаг за засада, а пред другата врата Де Роси смело посрещна с тяло волето на Маноло Габиадини. След половин час игра Жервиньо получи пас през центъра, заобиколи вратаря, но топката му избяга встрани и почти от аутлинията котдивоарецът удари лявата греда с шут по земя. Секунди по-късно Жервиньо пак се озова на стрелкова позиция, но би по диагонала в аут. Жервиньо започна силно и втората час и отново елиминира Де Силвестри на фланга и този път само отличната намеса на вратаря Ромеро му попречи да вкара. Габиадини вкара в мрежата на Де Санктис след пас на Едер, но попадението правилно бе отменено заради засада. По една претенция на двата отбора за дузпа беше игнорирана от рефера, а Де Санктис лови шут на Окака. Играчите на Рома отпадаха физически след погрома с 1:7 от Байерн Мюнхен през седмицата и мачът ставаше все по-отворен. В рамките на 3 минути първо Тоти качи на главата на Астори от корнер, но бранителят стреля право във вратаря, а после от не повече от два метра пред вратата Окака някак успя да извади в аут с непростим пропуск. Рома имаше един последен шанс за победен гол в 82-ата минута.