Австриецът победи с 2:1 сета (5:7, 7:5, 7:5) руснака Андрей Рубльов за 2 часа и 42 минути.

Тийм спаси мачбол в хода на решителния сет и се възползва от многото непредизвикани грешки на своя опонент.

Първият сет вървеше гейм за гейм и двамата не успяваха да се пробият, като дори не си даваха възможности.

В 11-ия гейм обаче Тийм допусна пробив, въпреки че се върна от 15:40. С третата си възможност Рубльов взе сета със 7:5.

Втората част се разви почти идентично, но с обратен знак. Разликата бе там, че двамата по-често стигаха до точки за пробив, които обаче не успяваха да реализират.

Това се случи в 12-ия гейм при 6:5 за австриеца, който с общо четвъртия си сетбол изравни за 1:1.

В решителния трети сет Тийм проби първи и поведе с 4:1, но после в два поредни случая загуби подаването си и руснакът взе четири поредни гейма.

При 5:5 световният №33 изпусна мачбол и в крайна сметка загуби, след като пак даде подаването си в последния 12-и гейм.

Така Тийм се класира за третия кръг, където ще срещне победителя от двубоя между Новак Джокович и Борна Чорич.