Възпитаниците на Арсен Венгер се наложиха с класическото 3:0, като по този начин успяха да вземат глътка въздух след слабите игри от началото на сезона в Англия.

Петров започна двубоя на "Емиратс" като титуляр и остана на терена до последния съдийски сигнал. Холандецът Робин Ван Перси се отличи с две попадения за домакините, като вторият му гол бе под номер 100 с фланелката на "артилеристите".

Третото попадение във вратата на гостите добави Сонг в последната минута на срещата. Гостите от Болтън играха с човек по-малко на терена близо половин час, след като през втората част червен картон получи Уийтър, съобщи Гонг.

Така Арсенал се изкачи на 12-ата позиция във временното класиране, докато Болтън на Мартин Петров остава последен в таблицата.