Бранимир Костадинов бе дал преднина на гостите, но Мирасема и влезлите като резерви опитни играчи Христо Янев и Светослав Тодоров обърнаха мача в полза на домакините.

В първите минути играта не бе особено интригуваща, като сериозните шансове липсваха. Все пак, в 5-ата минута Том подаде към Мирасема, но бразилецът бе извършил фаул в атака и така до гол не се стигна. В 10-ата Ботев хвърли бомбата. Гостите поведоха след центриране от корнер на Динчев, при което добре пласираният Бранимир Костадинов стреля с глава между Николов и Итуа и откри резултата - 0:1.

Радостта на гостите трая доста кратко, след като Литекс изравни само 5 минути по-късно. Кодо намери Мирасема, който финтира Динчев и без проблеми изравни. До края на първата част обаче Литекс така и не успя да вкара гол, въпреки по-активната си игра.

През втората част за тима на Любо Пенев се наложи да влизат опитните Христо Янев и Светослав Тодоров, които раздвижиха играта на ловчанлии. В 61-ата минута остро центриране на Занев не намери никой в наказателното поле. Две по-късно Том разтресе гредата със страхотен шут. Логично все пак се случи в 77-ата минута. Влезлият като резерва Христо Янев получи в наказателното поле и с удар под плонжа на Станев донесе преднина на тима на Любо Пенев - 2:1.

Крайното 3:1 оформи другата резерва Светльо Тодоров, който с шут от границата на наказателното поле вкара само минута преди края на редовното време, предаде ТопСпорт.

Така Литекс се върна на победния път след загубата от Левски в миналия кръг.