Баварците, които бяха в тази среща без своята контузена звезда Ариен Робен, успяха да открият резултата още в 5-та минута. Голмайсторът на тима Марио Гомес реализира деветото си попадение за кампанията и домакините поведоха с 1:0. Само две минути по-късно, френският национал Франк Рибери се разписа от няколко метра за 2:0, което пък бе четвърто попадение за крилото.

Резултатът набъбна на 3:0 в 13-та минута, когато точен бе Бастиан Швайнщайгер, а крайното 4:0 оформи отново Гомес, този път от дузпа. Той вкара в 69-та минута, реализирайки 10-ия си гол в 9 мача.

Борусия Мьонхенгладбах и Байер Леверкузен направиха 2:2 днес и по този начин играчите на Юп Хайнкес вече водят на върха в класиране с 5 точки.

В другите мачове, които се играха днес, Щутгарт надви у дома Хофенхайм с 2:0, Аугсбург би като гост Майнц 05 с 1:0, а Волфсбург спечели домакинска победа с 2:1 над Нюрнберг, предаде БГНЕС.