Българският нападател Александър Колев изигра поредния си силен мач в полското първенство.

Снажният таран бе в основата на гола на неговия Арка (Гдиня) при престижното равенство 1:1 като гост на полския шампион Легия (Варшава).

Още в 3-ата минута на мача Колев овладя чудесно топката в наказателното поле и макар да имаше бранител на гърба си успя да се обърне и да подаде към Мачей Янковски, който с хубав диагонален удар откри.

Домакините успяха да изравнят след изпълнение на корнер в края на първата чст, а крайният резултат се запази до края на срещата.

Арка заема 9-та позиция след 10 изиграни кръга, а 25-годишният Колев е твърд титуляр в състава.

Той игра по 90 минути в почти всеки мач, като само в два от тях бе заменен малко преди края.

В началото на сезона Колев и Арка спечелиха Суперкупата на Полша.