Арсенал и Тотнъм изиграха фантастичен мач и доказаха, че дербито на Северен Лондон е едно от най-емоционалните в английския футбол.

"Артилеристите" победиха с 2:1 на "Емирейтс" в среща от 29-ия кръг на Висшата лига и прекъснаха серия от пет мача без успех срещу историческия си съперник на ниво първенство.

Отборът на Микел Артета направи обрат, който го оставя на десетата позиция с актив от 41 точки, на четири зад "шпорите", които към момента са седми.

Срещата беше изключително интересна и предложи всичко - фантастичен гол, дузпа, три греди и червен картон.

В 16-ата минута Смит-Роу от домакините нацели страничния стълб първи с хубав удар от дистанция, който нямаше да остави шанс на вратаря Юго Лорис.

В 33-ата минута Тотнъм откри резултата с голът на сезона във Висшата лига. Ерик Ламела вкара с така нареченият удар "рабона", удряйки топката с левия си крак, прекарвайки го зад десния. Получи се изумително изпълнение по земя за 1:0.

Три минути по-късно Седрик Соарес също удари гредата при атака на Арсенал, засичайки пас от левия фланг. Този път страничният стълб попречи на "артилеристите".

В 44-ата минута Арсенал заслужено изравни. Мартин Йодегард, който е под наем от Реал Мадрид, реализира с левия крак след центриране по земя на Кийрън Тиърни.

През второто полувреме всичко, което можеше да се обърка за Жозе Моуриньо и Тотнъм, се обърка.

В 62-ата минута Арсенал получи правото да изпълни дузпа след нарушение на Давидсон Санчес, който връхлетя Александър Лаказет. Решението е много спорно, тъй като нападателят вече беше отиграл топката. От бялата точка именно Лаказет бе точен, за да направи обрата пълен - 2:1.

Развоят разгневи гостите, които започнаха да влизат много твърдо в единоборствата. При едно такова Ламела удари с ръка в лицето Тиърни и бе изгонен с втори жълт картон.

Въпреки че бе с човек по-малко Тотнъм имаше златни шансове да изравни. Първо гол на Хари Кейн с глава бе отменен заради засада, а след това нападателят нацели гредата от пряк свободен удар. При добавката удар на негов съотборник беше посрещнат пред гол линията от главата на Габриел Магаляеш. Това просто не беше вечерта за "шпорите".