Аржентинският нападател на Жирона Валентин Кастеянос се превърна в звездата на вечерта при победата на своя тим срещу Реал (Мадрид) с 4:2. Южноамериканецът, който играе като преотстъпен при каталунците от американския Ню Йорк Сити, реализира и четирите попадения за домакините, които продължават да играят изключително успешно срещу именития си съперник в Ла Лига.

Той става едва петият футболист, който може да се похвали с четири попадения във вратата на "лос бланкос" и първият такъв от сезон 1947/1948 насам.

Тимът има най-добра успеваемост в историята на испанското първенство срещу столичния гранд, като е спечелил 50% от мачовете си с Реал (3 победи, 2 загуби и 1 равенство), а за въпросните шест срещи бележи средно по 2.16 гола на двубой.

ВИДЕО ОТ ШОУТО НА КАСТЕЯНОС ВИЖТЕ ТУК >>>

24-годишният аржентинец даде преднина на Жирона след само 12 минути игра, а още 12 по-късно удвои сметката си, разписвайки се за 2:0 в 24-ата.

Винисиус върна едно попадение за "лос меренгес" десет минути преди края на първата част, но през второто полувреме Кастеянос, известен с прозвището си "Тати", набързо добави още два гола на сметката си - първо още в 46-ата минута, а след това и в 62-ата, като до голяма степен предреши изхода от днешния мач.

Реал успя единствено да намали до 4:2 пет минути преди края, когато Вини Жуниор асистира на Лукас Васкес за крайния резултат.

С победата си днес Жирона удари рамо на каталунските си съседи от Барселона, които могат да се доближат още по-близо до титлата в Испания, стига да победят Райо Валекано при гостуването си утре вечер.

Ако това стане факт, футболистите на Шави ще дръпнат пред вечния си съперник с 14 точки при оставащи седем кръга до края на сезона в Ла Лига.