Австралия и Узбекистан продължават към елиминациите за Купата на Азия след щастливо реми 1:1 помежду си.

Щастливо реми, защото то устройваше по прекрасен начин и двата тима. С него вече класиралият се отбор на Австралия си гарантира първото място в групата, а пък Узбекистан изпълни основната си цел - да бъде част от елиминациите за шести пореден път.

Макар да имаше сигурно място напред в турнира, Австралия заложи на най-добрите си налични 11, но "кенгурата" за пореден мач не показваха нищо впечатляващо в офанзивен план.

Все пак дойде последната 45-а минута на първата част, когато въпреки наличието на ВАР, реферът отсъди твърде спорна дузпа за игра с ръка на Шукуров, която Мартин Бойл превърна в гол за 1:0.

Това бе първият гол, който Узбекистан инкасира в турнира, а 10 минути преди края пристигнаха неприятни новини от другия стадион.

Там Сирия поведе на Индия с 1:0, което означаваше, че при тези резултати Сирия ще заеме второто място в групата.

Снимка: АР/БТА

Но Узбекистан не се предаде и изравни чрез гол с глава на Азизбек Тургунбоев, а това бе първо попадение и във вратата на Австралия в турнира.

При оставащи няколко минутики редовно време, двата тима ясно осъзнаваха, че това реми ги устройваше перфектно, заради което драма нямаше, а след последния съдийски сигнал радостта бе и за двата тима.

В другия мач Сирия все пак би Индия и зае третото място с 4 точки и голова разлика от един вкаран и един допуснат гол. Това означаваше, че сирийците могат да отидат към елиминациите като един от най-добрите трети тимове, а с оглед показателите на отобра, вероятността това да се случи е доста сериозна.