Лионел Меси изтърпя втория мач от наказанието си и ще се завърне в игра в следващия двубой на Барселона, а съотборниците му се справиха без него за втора поредна среща. В отсъствието на аржентинската суперзвезда, каталунците преминах и през изпитанието Елче, печелейки гостуването си в провинция Аликанте с 2:0.

В първата среща от санкцията на Меси играчите на Роналд Куман се измъчиха, но елиминираха третодивизионните си каталунски съседи от Корнея, отново с 2:0.

Днес Френки де Йонг откри пет минути преди края на първото полувреме, когато прати в мрежата лошо изчистена от защитник на Елче топка, която така или иначе се бе насочила натам - 1:0. В крайна сметка именно младият нидерландски халф бе избран за играч на мача, след като на по-късен етап записа и асистенция, подавайки към резервата Рики Пуч, който отбеляза с глава за 2:0. Това бе и дебютен гол за него за Барса.

Като цяло гостите не изиграха особено силен мач, но успяха да вземат трите точки, с които изпревариха Севиля в класирането и са трети с 37 точки - една повече от андалусийците. Върхът обаче остава далеч - там е Атлетико с 44 и два мача по-малко, а на второ място е Реал с 40 точки.

В последната неделя на януари на Барселона предстои домакинство на Атлетик Билбао, тимът, победил “лос кулес” за Суперкупата на Испания.