Байерн (Мюнхен) започна новата 2021-а година със стил и успя да си върне първото място, което не им принадлежеше през последните 24 часа.

Баварците победиха Майнц с 5:2, макар успехът в никакъв случай да не дойде безпроблемно.

Причината бе, че на почивката гостите, които са предпоследни в класирането, сензационно водеха с 2:0.

Освен двете сериозни грешки на шампионите в отбрана, играчите в "червени" екипи сякаш не бяха особено заинтересовани през по-голямата част от тази първа част.

През втората част обаче това коренно се промени, а баварската машина заработи.

Само за 10 минути резултатът вече бе изравнен с голове на Кимих и Сане, а клетите гости от Майнц рядко получаваха шанс дори да играят с топката.

Играчите на Байерн си правеха каквото поискат на терена, а в 70-ата минута Никлас Зуле донесе пълния обрат.

Естествено, че нямаше как да се мине и без Роберт Левандовски, който вкара два гола в края и оформи крайното 5:2. Той продължава невероятното си представяне, като за 14 кръга има 19 гола.

Байерн пък има 33 точки, с две повече от РБ Лайпциг и пет повече от Байер (Леверкузен), който бе лидер по Коледа.

Борусия (Дортмунд) пък си върна четвъртата позиция, след като по-рано днес победи Волфсбург с 2:0.