Байерн (Мюнхен) записа една от най-впечатляващите си победи през този сезон - 5:0 при домакинството на Шалке в дербито на 19-ия кръг в Бундеслигата.

Отборът на Ханзи Флик записа пета поредна победа в шампионата и прекъсна серия от четири мач без поражение на петия в класирането. Така се приближи само на точка от лидера Лайпциг, който загуби по-рано в днешния ден.

Баварците откриха резултата още в шестата минута след поредния гол на Робърт Левандовски. Голяма вина за попадението обаче има вратарят Маркус Шуберт, който излезе неразчетено и отби топката неубедително.

В деветата минута дойде най-добрият шанс за Шалке. Раби Матондо стреля и топката се отби в защитник преди да срещне и горната греда. Това обаче бе последната реална опасност пред вратата на домакините за полувремето.

Те бяха господари след това, като два гола на Робeрт Левандовски бяха отменени с ВАР заради тънки засади. И в двата случая радостта бе бурна по трибуните и на терена, но технологията я охлади.

В продължението Байерн стигна до така чакания втори гол след фантастична триходова комбинация между Иван Перишич, Леон Горецка и Томас Мюлер. Последният реализира и донесе спокойствие на шампионите.

В началото на втората част пряк свободен удар на Давид Алаба беше спасен от вратаря, а след корнера далечен шут на Тиаго също беше отразен. Две много класни прояви на Шуберт, но само секунди по-късно резултатът стана 3:0. Горецка се разписа с впечатляващ ножичен удар.

Не бе нужно много време и за четвъртия гол. В 58-ата минута Тиаго бе точен след двойно подаване с Левандовски.

Петото попадение падна две минути преди края на редовното време. Серж Гнабри вкара за седми път през сезона с удар от малък ъгъл, който бе "спасен" от Шубер. Вратарят отклони топката с крак в собствената си врата.