Легендите на Манчестър Юнайтед загубиха с 3:1 от легендите на Ливърпул в демонстративен мач, който се изигра на "Олд Трафорд". Приходите от срещата ще бъдат дарени на фондацията на "червените дяволи", която помага за футболното развитие на бедни деца.

В двубоя участваха легенди, като Гари Невил, Джейми Каръгър, Димитър Бербатов, Яп Стаам, Йежи Дудек, Марк Гонзалес, Дирк Каут, Антонио Валенсия, Патрис Евра.

Сънародникът ни Димитър Бербатов отново напомни за таланта си. Още в началните минути на мача той отправи няколко силни удара, които затрудниха Йежи Дудек. Българинът впечатляваше и с добрата си техника, като редовно прилагаше красиви и ефективни финтове. Коментаторите го обявиха за един от най-добрите на терена и похвалиха спортната му форма.

"Червените дяволи" оказаха натиск, но не успяха да стигнат до попадение. Първото полувреме завърши без голове. Във второто иницативата беше взета от бившите звезди на Ливърпул, които показаха по-добра физическа форма.

Второто полувреме започна с попадение на Луис Гарсия, той изведе Ливърпул напред в резултата. Няколко минути по-късно Йоси Бенаюн повали играч на Юнайтед в назателното поле. Бербатов застана зад бялата точка и реализира хладнокръвно дузпата, за да върне отбора си в срещата за 1:1.

Getty Images

Умората оказа влияние върху бившите футболисти на "червените дяволи" и те смъкнаха темпото. Отвориха пространства в защитата си и това доведе до два бързи гола на Марк Гонзалес, който подпечата победата на Ливърпул.