След повече от месец без изигран мача заради многото положителни тестове в състава си, Берое се завърна с поражение на терена. Старозагорци загубиха с 0:1 гостуването си на ЦСКА 1948 в столицата.

Така след чудесния старт на сезона, след който Берое бе смятан за фаворит за място в тройката, отборът влезе в неприятна серия, в която има само една победа за шест мача, а това ги остави на седмото място в класирането.

Новакът ЦСКА 1948 от своя страна е пети, като продължи да бъде доста неприятен опонент за Берое. "Червените" изхвърлиха този противник за Купата преди година, а в първия им мач през този сезон направиха 0:0 в Стара Загора.

Решителен днес се оказа голът на Васил Шопов в самото начало на втората част.

Той бе оставен сам на далечната греда след центриране от фаул, като с удар от въздуха не остави шанс на вратаря Ганев.

Преди гола чисти положения нямаше, като двата тима изиграха доста равностойно, но лишено от интересни моменти първо полувреме.

Попадението обаче отвори мача, като само в рамките на десет и двата отбора пропуснаха няколко добри шанса.

Еривалдо от Берое излезе сам срещу вратаря на ЦСКА 1948, преодоля го, но макар паднал Наумов успя да отклони влизащата във вратата му топка.

На другия край на терена хубав удар на Галин Иванов мина на сантиметри от страничната греда, а пък Мартин Камбуров нацели гредата след удар с глава.

ЦСКА 1948 все пак успя добре да затвори мача в последните му 30 минути, като въпреки опитите за натиск от страна на Берое, домакините удържаха своя гол преднина.