Гарет Бейл стана от скамейката на резервите и вкара победно за Тотнъм, като донесе 2:1 над Брайтън във Висшата лига. Уелсецът забоде топката с глава в мрежата на гостите в 73-ата минута, само 180 секунди след появата си на терена на мястото на Ерик Ламела.

Това бе първият му гол за "шпорите" след завръщането в клуба под наем от Реал, където игра 7 сезона.

В четвъртък Тотнъм гостува на Лудогорец в Лига Европа, а мениджърът Жозе Моуриньо призна - и в Разград ще гледаме Гарет Бейл и останалите звезди. Португалецът няма намерение да дава почивка на основните си играчи за срещата, особено след загубата от Антверп в Белгия в миналия кръг.

"Използваме Лига Европа, за да натрупа Гарет минути и кондиция за мачовете във Висшата лига - каза Специалния. - Той трябва да играе, защото още няма сили за 90 минути в първенството. Но е толкова интелигентен и опитен футболист, че ще решава мачовете ни."

Тотнъм е втори с победата, има 14 точки е и само зад Ливърпул в класирането (16). Успехът над Брайтън не дойде никак лесно, а спорните моменти и намеси на ВАР вече сякаш са традиция за мач от Висшата лига.

Домакините поведоха в 13-ата минута с гол от дузпа на Хари Кейн, дошла след спорно нарушение на Адам Лалана срещу капитана на Тотнъм. А и останаха съмнения - ако има фаул, дали е извън или в наказателното поле...

В отговор ВАР изненадващо не влезе в действие при изравнителния гол на Брайтън в 56-ата минута, когато имаше нарушение срещу Пиер-Емил Хойберг пред наказателното поле, топката му бе отнета и подадена към Тарик Лампти, който вкара за 1:1.

Реферът Греъм Скот призна гола, после гледа и монитора за повторения и въпреки това не отмени попадението.

След това се намеси Бейл, който с глава прати Тотнъм на второ място и го "качи на самолета" за Разград в добро настроение.