Бъдещият шампион на Висшата лига Ливърпул постигна 15-ата си поредна победа в шампионата след убедително 4:0 над Саутхемптън на "Анфийлд".

Отборът на Юрген Клоп продължава своя марш към първия си трофей в лигата от 30 години, като това бе 20-а поредна домакинска победа.

Задачата на мърсисайдци бе затруднена от добра игра на "светците" през първата част, но с четири безответни гола домакините не оставиха съмнения в своето превъзходство през втората. Случи се с отсъствието на контузената звезда Садио Мане, а колегите му Роберто Фирмино и Мохамед Салах блестяха достатъчно. Бразилецът направи три асистенции, а египтянинът вкара два гола.

Първото полувреме беше белязано от слабо съдийство на Кевин Френд, който пропусна да отсъди върната топка на вратаря от Анди Робъртсън и подмина дузпа за Ливърпул след нарушение срещу Фирмино. Частта беше белязана от пропуски на Върджил Ван Дайк и бразилеца. Холандецът можеше да вкара едно от най-красивите попадения през сезона след удар с пета, но видя спасяване на вратаря Алекс Маккарти.

През втората част Ливърпул показа истинското си лице от този сезон. Алекс Окслейд-Чембърлейн откри резултата в 47-ата минута след асистенция на Роберто Фирмино и прецизен удар по земя.

Второто попадение дойде по подобен начин след час игра. Фирмино отново асистира, а точен във втори пореден мач бе капитана Джордан Хендерсън.

Класическото 3:0 оформи Мохамед Салах в 72-ата минута след пас на Хендерсън и лоша намеса на Ян Беднарек.

Последното четвърто попадение отново вкара Салах в края на мача не без малко доза късмет заради рикошет в бранител.

Така Ливърпул вече има 73 точки и води с 22 на втория Манчестър Сити, който в неделя гостува на Тотнъм. Саутхемптън е 11-и с 31 точки.