Пирин претърпя най-тежката си загуба през този сезон, като падна с внушителното 1:4 в Благоевград от новака Септември.

Срещата от 15-ия кръг на Първа лига изненадващо не донесе никаква интрига, като тимът на Светослав Петров изцяло доминираше и заслужено стигна до едва третата си победа през сезона. По този начин се изкачи до 11-ата позиция с 13 точки, колкото има и Ботев Пловдив.

За Пирин това е втора загуба с четири допуснати гола през сезона след тази с 0:4 от Лудогорец, като възпитаниците на Васил Петров остават със скромния актив от осем точки, който им отрежда предпоследна 15-а позиция.

В 19-ата минута юношата на Левски Мартин Петков откри резултата за гостите след удар от над 20 метра, който бе в обсега на Янко Георгиев. Стражът сякаш подцени изпълнението и не успя да улови добре топката, като само я забави преди тя да влети във вратата. Попадението е първо за Петков през сезона.

Столичани можеха да увеличат аванса си в 33-ата минута, когато след центриране от левия фланг Реди Каса отклони топката с глава, но за негово съжаление тя се отби в гредата. Секунди по-късно Каса опита и с удар по земя, но Янко Георгиев спаси.

Септември започна силно втората част и още преди да изминат три минути, стигна до втори гол. Хубава комбинация завърши с пас на Красиан Колев към Мартин Петков, който от лесна позиция вкара втория си гол.

Третият пирон в ковчега на благоевградчани бе забит в 69-ата минута. Атанас Кабов също откри сметката си през сезона в Първа лига след центриране от фаул на Красиан Колев и удар с глава на близката греда - 3:0.

В 74-ата минута резултатът стана 4:0, а Пирин беше в нокаут. Кабов бе изведен по десния фланг и проби преди да подаде на Мартин Петков, който опита удар. Получи се рикошет и топката стана удобна за Димитър Костадинов за гол от близка дистанция.

"Орлетата" стигнаха до попадение едва в 88-ата минута, когато удар на Венци Бенгюзов бе спасен от вратаря Димитър Шейтанов, но Иван Тасев направи лесна добавка за крайното 1:4.