Отборът на Ботев (Враца) най-после има повод за усмивки, след като постигна първа победа в официален мач от 2 ноември насам.

Врачани спечелиха с 3:0 срещу третодивизионния Черноморец (Балчик) в мач от осминафиналите за Купата на България.

Така Ботев ще бъде сред най-добрите осем тима в турнира, макар последните месеци да бяха тежки за клуба.

В тях врачани записаха осем поредни поражения в първенството, като за четири месеца изпитаха вкуса на победата само в две контроли. Любопитно, че едната от тях бе именно срещу Черноморец (Балчик) по време на зимната подготовка.

Днес тимът от Балчик измъчи врачани, но три късни попадения в последните 12 минути решиха сблъсъка.

Точен на два пъти бе Даниел Генов, а едно попадения добави и Петър Атанасов.

Така Ботев (Враца) се присъединява към Лудогорец, ЦСКА, Левски, Локомотив Пловдив, ЦСКА 1948 и Арда в четвъртфиналите. Последният участник в тази фаза ще определят Славия и Монтана.