Челси спечели Световното клубно първенство за първи път в историята си. Лондончани сториха това след драматичен сблъсък с бразилския Палмейрас на финала в Абу Даби, завършил с победа за “сините” с 2:1 след повече от 120 минути игра.

Лондончани ще имат шанс да спечелят още един трофей след само няколко седмици, когато се изправят на “Уембли” срещу Ливърпул във финала за Купата на Лигата. Те вече имаха един световен финал, който загубиха от Коринтианс през 2012 година. Оттогава датира и последната титла на южноамерикански отбор в надпреварата.

Ромелу Лукаку отбеляза единственото попадение от игрова ситуация, след като вкара първия гол за мача десет минути след началото на второто полувреме. Белгийският таран бе точен с глава за 1:0.

Англичаните обаче останаха начело по-малко от 10 минути, след като в 64-ата минута Рафаел Вейга изравни за бразилския тим, реализирайки дузпа след игра с ръка на Тиаго Силва - 1:1.

Повече голове в редовното време нямаше, като за следващото попадение трябваше да изминат и почти целите продължения. Победният гол за шампионите също дойде от бялата точка.

Три минути преди изтичането на времето Челси получи дузпа, след като футболист на Палмейрас също игра с ръка в наказателното си поле. С изпълнението се нае Кай Хаверц, който осигури на своя отбор и триумфа в Шампионската лига миналия сезон, а сега отново не сгреши и вкара за 2:1.

В продължението на 120-те минути Палмейрас остана и с човек по-малко, след като Луан, който направи дузпата, бе изгонен за нарушение срещу голмайстора Хаверц.