Лудогорец победи Ботев (Враца) с 4:0 като гост и оглави класирането в Първа лига.

Напълно според очакванията, шампионите нямаха особени трудности във визитата си на стадион "Христо Ботев", която бе улеснена с червена картон още в самото му начало.

Точно в 22-ата секунда на двубоя Мартин Кавдански грубо настъпи опорния крак на Каули, а макар в първия момент главният съдия да му вдигна жълт картон, преразгелждането на ситуацията с ВАР доведе до промяна на решението.

Кавдански видя картона с червен цвят, като и самият играч не протестира особено, съзнавайки какво е извършил.

И ако все пак някой е вярвал, че при този развой Ботев може да препъне шампионите, то три гола до края на полувремето съвсем сложиха край на интригата.

Първо се разписа Кирил Десподов, който в 17-ата минута вкара ефектен гол с външната част на крака си, а малко по-късно самият той асистира на Матиас Тисера за 0:2.

До края на полувремето Лудогорец спокойно можеше да вкара още няколко попадения, но отбеляза само едно, което бе дело на Кирил Десподов от дузпа.

През втората част Лудогорец съвсем намали оборотите при вече решения мач, а и очертаващата се европейска битка срещу Бетис в четвъртък.

Нов гол не падна до последните секунди на продължението, когато Каули се разписа за 4;0. Показателен за разликата в класите в двубоя бе фактът, че за 90 минути Ботев отправи само един удар, при това доста неточен в последните минути.

Така Лудогорец вече оглавява класирането, но само заради головата си разлика, защото шампионите имат равен актив от точки с ЦСКА.

Продължава тенденцията Лудогорец да няма абсолютно никакви трудности срещу отбори от долната половина на таблицата, като в последните четири мач от подобно ниво, головата разлика на разградчани е 19:0. Тя дойде срещу последните четири тима в таблицата - Ботев (Враца), Хебър, Пирин и Спартак (Варна).