ЦСКА спечели столичното дерби срещу Славия с 2:0 и записа шестия си пореден успех в Първа лига.

"Червените" отново бяха безгрешни на стадион "Българска армия", а с успеха си те успяха макар и временно да оглавят класирането в елита с 22 точки. Три повече от Лудогорец, който по-късно тази вечер има гостуване във Враца.

Воденият от Саша Илич тим продължава с прогреса си, като за осем мача на домашната сцена допусна само една грешка - в гостуването си на Локомотив в квартал "Надежда".

Днес ЦСКА обаче успя да спечели друго от основните столични дербита, седмица преди най-важното от тях - това срещу вечния враг Левски в неделя.

Ключови за успеха днес се оказаха минутите между 55-ата и 58-ата, в които с два бързи гола ЦСКА отказа своя опонент в иначе равностойния до този момент двубой.

Първо централният нападател Дауда Бамба направи отличен самостоятелен пробив и стреля мощно. Ударът му бе спасен от вратаря, но при добавката Маурисио Гарсес този път не остави шанс на Вуцов и откри.

Още със следващата си сериозна атака ЦСКА достигна до корнер, при който появилият се на почивката Мено Кох вкара с глава за 2:0.

Това до голяма степен уби интригата в мача, след една доста равностойна първа част.

В нея макар и ЦСКА да владееше повече топката, то с контраатаките си Славия достигна до далеч по-интересните положения.

А едно от тях бе доста дискусионно, защото "белите" имаха претенции за директен червен картон на Иван Турицов, които не бяха никак неоснователни.

В 26-ата минута Тони Тасев се откъсваше сам срещу вратаря на ЦСКА и бе фаулиран от Иван Турицов. Отсъждане в ситуацията не последва, а атаката продължи и завърши с чист шанс за Славия, при който удар на Нгуена бе спасен от Бусато.

След атаката реферът Волен Чинков имаше кратка консултация с ВАР, но така и не отсъди нищо. Положението изглеждаше такова, че ако нямаше авантаж, а съдията бе отсъдил нарушение, то по всяка вероятност можеше и да се стигне до червен картон.

В крайна сметка такъв нямаше, а двата бързи гола след почивката донесоха трите точки на ЦСКА.