Във поредната тъжна вечер за българския футбол, в която националите ни загубиха с 0:1 от Уелс, се изиграха още много срещи в Лигата на нациите, някои от които далеч по-интересни. В нашата група Финландия победи Република Ирландия като домакин с 1:0.

Най-голямата изненада дойде в мач от Лига "А" на "Уембли", където Дания победи Англия с 1:0 и прекъсна серия от осем мача без загуба (от които седем победи) на съперника.

Англия капитулира след втори жълт картон картон на капитана на Манчестър Юнайтед Хари Магуайър в 32-ата минута. Само три по-късно гостите вкараха победен гол от дузпа чрез Кристиан Ериксен.

В другия мач от тази група Белгия очаквано, но трудно победи Исландия като гост с 2:1 след два гола на Ромелу Лукаку за "червените дяволи" и един на Севарсон за северняците.

Така Белгия води група 2 с актив от девет точки, а Дания и Англия имат по седем. Исландия засега е кръгла нула.

Интересно е и в Група 1, където Холандия за пореден път не успя да спечели срещу Италия в историческото им съперничество. Срещата на Ботуша завърши 1:1 след голове през първата част на Лоренцо Пелегрини и Дони ван де Беек.

В другия мач от групата Робърт Левандовски се развихри и вкара два гола за Полша при победата над Босна и Херцеговина с 3:0 в домакинство. Така поляците са първи със седем точки пред Италия (6), Холандия (5) и Босна (2).

Другите два много чакани мача бяха в Група 3. Там Франция за втори пореден път победи Хърватия в повторение на финала на Мондиал 2018. Този път резултатът бе 2:1. Антоан Гризман откри още в осмата минута в Загреб, а в 65-ата минута Никола Влашич изравни. В 79-ата Килиан Мбапе донесе победния гол за "петлите".

В същото време Португалия без Кристиано Роналдо разгроми Швеция с 3:0 след гол на Бернардо Силва и два на новото попълнение на Ливърпул Диого Жота. Португалия и Франция водят групата с по 10 точки. Хърватия е далеч назад с 3, а загубата бе четвърта поредна за шведите.