Изненадващо или не, Байерн Мюнхен в трети пореден мач от Бундеслигата завърши наравно, след като преди това спечели в първите три кръга.

Баварците завършиха при 2:2 срещу Щутгарт на своя стадион, след като гостите реализираха дузпа в 92-ата минута.

Срещата беше много динамична и с надмощие на шампионите, но те продължават да изпускат изгодни положения и да се пропукват в защита.

Откриха резултата в 36-ата минута, когато младият французин Матис Тел едва на 17 години реализира първия си гол в Бундеслигата. Той бе точен след подаване на Алфонсо Дейвис.

Щутгарт вкара гол, когато Крис Фюрих се разписа след груба грешка на Джошуа Кимих. Останаха съмнения за нарушение срещу полузащитника и съдията отмени попадението след разглеждане с ВАР.

Все пак в 57-ата минута гостите официални изравниха. Крис Фюрих реализира след подаване на Константинос Мавропанос.

Байерн не се смути и си върна аванса само три минути по-късно. Джамал Мусиала вкара шестия си гол от началото на сезона след финт срещу бранител и удар в далечния ъгъл.

Домакините се бяха устремили към трите точки, но в края Щутгарт получи дузпа, когато Серу Гураси стреля неточно, но след това беше настъпан от Матайс де Лихт. Съдията посочи бялата точка и потърпевшият реализира за крайното 2:2.

Байерн остава на върха в класирането с 12 точки, но същият актив имат още три отбора - Хофенхайм, Фрайбург и Борусия Дортмунд. Щутгарт е 13-и с пет точки.