Двамата от талантливите български играчи зад граница се отчетоха със силни мачове и голове в приятелски мачове.

Илия Груев младши започна от първата минута за своя Вердер (Бремен), в престижна контрола срещу Нидерландския Фейенорд, завършила 3:3.

Нидерландците набързо поведоха с 2:0, но в 14-ата минута младежкият национал на България успя да намали с глава. След гола на Груев, Вердер дори обърна до 3:2, но десет минути преди края Фейенорд изравни за крайното 3:3.

Друг младежки национал на България - Станислав Шопов, вкара първия гол за победата на неговия Херенвеен над Ос с 3:2.

Юношата на Ботев стартира от първата минута на мача, като получи страхотен извеждащ пас и плътен удар откри резултата в полза на елитния нидерландски тим.

Българинът остана на терена 60 минути, а това бе четвъртата поредна контрола на Херенвеен, в която взима участие.

Това е позитивен знак, че можем да гледаме Шопов в нидерландската Ередивизи през новия сезон.