Пирин (Благоевград) гарантира оставането си в Първа лига и за следващия сезон след победа с 1:0 над Ботев във Враца в среща от третия плейофен кръг.

Единственото попадение реализира ветеранът Станислав Манолев със страхотен далечен удар в 20-ата минута - освен че голът беше много красив, той бе не по-малко важен за гостите.

С тази си победа Пирин събра актив от 33 точки и вече е на 10 пред днешния си съперник, което означава, че няма как да бъде достигнат. Врачани остават с 23 точки на третото място в групата, което би го пратило на плейоф срещу отбор от Втора лига. Не е и изключено директно изпадане в зависимост от резултатите на Царско село, който е последен с 20 точки и днес играе срещу Локомотив (София).

Срещата започна по-добре за врачани и в четвъртата минута Янко Георгиев направи прекрасно спасяване след удар на Диего Фераресо. След това дойде голът на Манолев и по-силни минути за гостите.

В 55-ата минута благоевградчани можеха да вкарат втори гол, но удар на Николай Бодуров мина на сантиметри покрай вратата.

До края на мача врачани не успяха да създадат нито едно чисто положение пред вратата на съперника и логично загубиха.