За трети път в своята история, Франция е европейски шампион по футбол за юноши до 17 години.

"Петлите" победиха с 2:1 Нидерландия във финала на шампионата на Стария континент, който се провежда в Израел.

Това бе втори двубой между тези два тима за последните 10 дни, след като те бяха и в една предварителна група, където обаче "лалетата" се наложиха с 3:1.

В онази група бе и България, което само доказва какъв лош късмет имаха юношите ни при жребия, изправил ги срещу двата най-силни тима на континента в тази възраст.

Големият герой във финала се казва Сайел Кумбеди, който вкара и двата гола за Франция, детронирайки Нидерландия от европейския връх.

За младите "лалета" това бе трети пореден финал на Европейско в тази възраст, като те бяха действащ шампион от последните две издания, но този път Кумбеди ги спря от трети пореден триумф.

Само в рамките на минута, между 59-ата и 60-ата минута състезателят на Лю Авър вкара две попадения, с което обърна резултата във финала и донесе титлата на Франция.

Странно или не, големият герой играе на позиция десен бек, но пък той направи отличен пробив, при който нагоди топката на неудобния си ляв крак и с красив удар вкара за 1:1.

Секунди по-късно той бе непокрит на точното място, за да довкара избит от нидерландския вратар удар.

Иначе "лалетата" бяха открили резултата в самото начало на второто полувреме, когато синът на бившия футболист на Левски Андвеле Слори - Джейдън Слори, вкара за 1:0.

На трето четвърто място в турнира останаха отборите на Сърбия и Португалия, които нашите юноши срещнаха в квалификациите.

Там България победи Сърбия насред Белград с 1:0, а от Португалия загубихме драматично с 1:2, също като гости.