Локомотив (Пд) вкара първите голове и взе първите точки в мача на рестарта за българския футбол след паузата заради пандемията.

"Черно-белите" биха с 2:0 у дома Етър с късни голове на Доминик Малонга и Антон Огнянов (автогол).

Официален двубой в България за последно се игра на 8 март, преди цели 89 дни. Тези два тима пък не бяха участвали в такъв 90 дни, като за последно бяха на терена на 7 март.

На "Лаута" имаше и публика, като очаквано тази зад вратата в сектора с агитката на Локо трудно може да бъде наречена "социално дистанцирана". Ясно е, че с тази мярка на стадионите ще има проблем, особено на трибуните, на които са най-запалените фенове.

Локо спечели безценни точки, с които вече е втори, поне преди своите мачове да изиграят Левски (по-късно днес с Лудогорец) и ЦСКА (утре срещу Витоша). Тимът на Бруно Акрапович има три точки аванс пред софийските грандове, които са с равен актив от 46 т.

Снимка: БТА

Но успехът дойде трудно.

До 76-ата минута в мача имаше общо към едно голово положение, а играчите видимо страдаха след дългата пауза и не са в идеална кондиция.

Тонислав Йорданов от гостите удари греда в 67-ата минута от малък ъгъл с красиво изпълнение, а точните шутове бяхо общо 1-0 за домакините.

Тогава резервата Малонга, който направи своя официален дебют за Локо от скамейката, заби с глава майсторски гол - 1:0. Две минути по-късно пак той удвои, но попадението бе отменено заради много спорно отсъдена засада.

В 83-ата минута Локо се успокои с втори гол, дошъл след груба грешка на Антон Огнянов, който първо загуби топката, а после в опит да се поправи я прати в собствената си врата.

До попадението на Малонга изглеждаше, че Етър ще отмъкне изненадваща точка. През есента Локо разби този съперник с 5:0 като гост.

Отборът от Велико Търново остава на десето място с 24 т. преди последния си мач от редовния сезон.