Ливърпул продължи победната си серия след победа с 1:0 над последния Норич като гост в 26-ия кръг на Висшата лига.

Фантастичен гол на резервата Садио Мане в с 78-ата минута донесе поредни три точки на мърсисайдци, които имаха много проблеми в сблъсъка и бяха близо до това да не победят за едва втори път през сезона.

Сенегалецът укроти топката след дълъг пас на Джордан Хендерсън и със силен шут не остави шанс на вратаря Тим Крул. Нидерландският страж направи някои страхотни намеси през второто полувреме, но беше матиран при това изпълнение.

Юрген Клоп ще има своите забележки към играта на отбора си в атака заради твърде много неточни подавания и липса на концентрация, но едва ли отново ще постави под въпрос мобилизацията и стремежът към победа. Те отново бяха на максимум.

Ливърпул направи не малко пропуски, като най-големите бяха на Мохамед Салах и Наби Кейта. Те не успяха да преодолеят нидерландеца Крул.

В 72-ата минута дойде най-големият шанс за Норич, когато удар на Еми Буендиа срещна страничната греда на Алисон. В края шут на Пуки също беше спасен от вратаря.

Ливърпул постигна 16-ата си поредна победа в първенството и общо 25-та. Вече води с 25 точки на втория Манчестър Сити, който в сряда играе отложения си мач с Уест Хям. Мърсисайдци се нуждаят от само още пет победи в оставащите 12 кръга, за да си гарантират титлата. Норич е последен с 18 точки.