Германия е на финал на Евро 2022 при жените, след като изтръгна драматична победа над Франция във втория полуфинал на турнира - 2:1. Двата гола вкара мощната капитанка Александра Поп, а центриранията за попаденията достави също един играч - Свеня Хут.

Французойките изравниха в края на първото полувреме след автогол на Фромс, а през втората част имаха златни шансове да поведат, преди Поп да вкара второто си попадение в 76-ата минута.

Така Германия е на деветия си европейски финал, след като спечели предишните осем. Първенствата на Стария континент са общо 14, достатъчно показателно за каква доминация става дума.

Съперник на финала в неделя ще е домакинът Англия, а всички 88 хиляди билета за "Уембли" са разпродадени.

И какво класическо съперничество за този двубой, а?!

Минидуел в големия финал ще е този между Поп и Бет Мийд от английския тим - двете имат по 6 гола в турнира и се борят за "Златната обувка".

Мачът е в неделя от 19 часа на "Уембли" и ще се предава по БНТ 3.