Антони Здравков вече не е треньор на Ботев (Враца), официално съобщиха от клуба.

Това се случи в часовете след загубата от Левски с 1:3, дошла след обрат от страна на "сините" в рамките на две минути.

Поражението, което Ботев записа днес, е общо девето в последните десет мача на тима в първенството, което само затвърди ужасната му форма.

От началото на ноември насам в Първа лига Ботев успя да победи единствено Монтана с 1:0 преди седмица, всеки останал мач бе загубен. Като позитив може да се отчете класирането за четвъртфиналите за Купата, което обаче дойде след успех над аматьорския Черноморец (Балчик).

Така само за няколко месеца от отбор в челанта шестица, Ботев се превърна във фаворит за изпадане. Врачани заемат 12-ата позиция, с две точки пред последния Етър.

В съобщението на клуба също така се казва, че играчите ще понесат глоби за представянето си не само днес, но и в последните месеци.