Челси се класира за първия си полуфинал в Шампионска лига от 2014-а насам, въпреки загуба от Порто с 0:1 на реванша в Севиля.

Срещата, която се игра на неутрален терен, затвори дуела за общ резултат 2:1 за "сините", които заслужено продължават напред.

Порто не успя да сътвори обрат, но ще запомни мача с попадението, което иранецът Мехди Тареми вкара късно в добавеното време. нападателят реализира с красива странична ножица, която за негова жалост донесе само пирова победа.

Челси продължава да играе много стабилно под ръководството на Томас Тухел и феновете на отбора се надяват, че той може да ги изведе до самия край. За целта на първо време трябва да бъде победен Реал Мадрид или Ливърпул на полуфиналите.

Първото полувреме беше равностойно, като Челси търсеше гол, който да реши сблъсъка, но Мейсън Маунт и Н'голо Канте направиха пропуски. Хесус Корона пък не бе точен за португалците.

Втората част също протече с размяна на инициативата. Първо тя беше за Порто, а след това за Челси. Логичната развръзка на срещата щеше да е 0:0, но в 93-ата минута Тареми направи изпълнението, което би взривило публиката, ако имаше такава.