ПСЖ и Байерн изиграха още една футболна класика след страхотното шоу, което предложиха в Мюнхен.

На реванша в Париж баварците победиха с минималното 1:0, но с общ резултат 3:3 и повече голове за французите на чужд терен отпадат в четвъртфиналите. Шампионската лига ще има нов носител.

Хората на Маурисио Почетино заслужиха триумфа си с офанзивен футбол във втория мач, макар че го загубиха. Те направиха куп пропуски най-вече чрез суперзвездите си в атака Неймар и Килиан Мбапе. Бразилецът удари две греди и по чудо не се разписа.

Байерн, който отново трябваше да се справя без Робърт Левандовски, успя да стигне до попадение чрез Ерик Максим Чупо-Мотинг в края на първото полувреме, но като цяло създаде много по-малко ситуации пред вратата на Кейлор Навас, спрямо първия мач, в който отправи 30 удара и загуби. Така отново футболната логика не се оправда, този път с обратен знак.

Едва за втори път в последните 11 сезона Байерн не успява да стигне до полуфиналите в надпреварата. В същото време ПСЖ достига до тази фаза едва за трети път в историята си. На полуфиналите парижани ще играят с победителя от дуела между Манчестър Сити и Борусия Дортмунд.

ПСЖ не правеше грешката от реванша с Барселона и започна да атакува от първата минута. Първият добър шанс е откри пред Неймар след колективна грешка в отбраната, но бразилецът стреля в тялото на Мануел Нойер от близка дистанция.

Байерн отвърна чак в 26-ата минута, когато създаде първата си по-сериозна акция. Чупо-Мотинг и Лерой Сане размениха подавания и бившият играч на Манчестър Сити отправи силен удар покрай вратата. Малко след това същото се случи и с шут на Кимих.

В ответната атака ПСЖ по чудо не поведе. Мбапе се откъсна зад защитата и намери Неймар, който обаче видя как ударът му отново е спасен от блестящия Нойер.

Доминацията на Псж и по-конкретно Неймар в тези минути продължи. Нов негов удар беше спасен от Нойер, а в 37-ата минута нападателят удари греда с красиво изпълнение. Само секунди по-късно бившият играч на Барселона нацели рамката още веднъж - този път страничната.

И противно на логиката Байерн откри резултата. Давид Алаба стреля и Навас спаси, но с добавка Чупо-Мотинг реализира срещу предишния си отбор - 1:0.

В края на полувремето Алаба отново пробва рефлекса на Навас с далечен удар. Последва красиво спасяване.

Втората част също започна както подобава. Първо нов изстрел на Давид Алаба мина покрай вратата. На другата Анхел Ди Мария свърши перфектна работа и пусна пас към Неймар, но бразилецът не успя да достигне топката непосредствено пред опразнената врата.

След 60-ата минута темпото поспадна и ПСЖ започна да се защитава уверено, като разчиташе на смъртоносните си контраатаки. При една такава Мбапе се откъсна зад защитата и вкара, но при паса към него бе в много тънка засада.

До края Байерн затегна обръча около вратата на съперника, но множеството центрирания не дадоха резултат.