Каква ирония на съдбата и каква драма! Херта оцеля и остава в елита на германския футбол след победа с 2:0 като гост над Хамбургер в реванша от плейофите.

Гол на Дедрик Боята още в 4-ата минута заличи аванса на домакините, които бяха спечелили точно с този резултат (1:0) при визитата си в Берлин миналата седмица. Попадение на Марвин Платенхард от нулев ъгъл с парабола, излъгало вратаря на домакините Даниел Ойер в 63-ата минута се оказа решаващо.

И Хамбургер, великият Хамбургер, остава още един сезон във Втора Бундеслига. И то, потопен там от най-голямата си клубна легенда Феликс Магат, който е треньор на Херта.

Магат е емблемата на отбора от пристанищния град.

Това е човекът с над 300 мача за отбора на ХСВ в най-силния период на този клуб (края на 70-те и 80-те). Феликс бележи победно във финала за Купата на европейските шампиони през 1983-а, когато с 1:0 е победен Ювентус.

Той бе и треньор на Хамбургер, а името му е парола в този град.

Но ето - ирония... Точно Магат спря любимия клуб за завръщане в елита. Друг любимец на местните фенове - Кевин Принс Боатенг, бе основна фигура за гостите при победата им, която остави Херта в Бундеслигата.

Така отборът, печелил европейската корона, остава за пети пореден сезон във второто ниво на футбола в Германия.