Ювентус открадна три точки при гостуването на Сасуоло - 2:1, с което реално си запази мястото в четворката на Серия А и ще играе отново в Шампионската лига през следващия сезон. А това изглеждаше доста далеч като цел, след като "старата госпожа" бе извън топ 10 в първите месеци от сезона с изключително колеблив старт.

Но грандът си е гранд. И в гостуването в Реджо Емилия Юве изостана - Джакомо Распадори вкара десетия си шампионатен гол за сезона след брилянтна атака и изглеждаше, че гостите ще се оттеглят на почивка с пасив.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ МАЧА>>>

Но в последните секунди на полувремето се намеси Пауло Дибала, който си тръгва след няколко седмици, когато договорът му с Юве изтича. Аржентинецът вкара фамозно по диагонала с левачката, за да изравни. "Черно-белите" имаха достатъчно положения през втората част, но едва в 88-мата минута резервата Кийн вкара, като промуши топката през краката на вратаря на Сасуоло Андреа Консили.

Точките са "златни" - с тях Юве има 66, което му отваря аванс от 8 пред петия Рома. Третият Наполи не е далеч - на 1 т., а лидерът Милан остава на 8. За титла няма как да се говори, но Ювентус се целеше в топ 4 след ужасния старт и това изглежда сигурно. А и предстои финал в Копа Италия, където съперник ще е Интер.